Maluj jak Rembrandt. Warsztaty cyfrowego malarstwa, live painting i spotkanie z twórcami aplikacji Glaze

 

Maluj jak Rembrandt

Warsztaty cyfrowego malarstwa, live painting i spotkanie z twórcami aplikacji Glaze

20 października 2023 r.

Sień Wielka i Galeria Arcydzieł

(brak miejsc)Zapraszamy na nocne warsztaty malarskie w komnatach Zamku Królewskiego w Warszawie przy obrazach jednego z największych mistrzów – Rembrandta. Uczestnicy spróbują jego technik dzięki innowacyjnej aplikacji Glaze.

Zapraszamy do Zamku Królewskiego w Warszawie na wyjątkową noc ze sztuką i technologią! Będzie to niecodzienne spotkanie z obrazami jednego z największych mistrzów europejskiego malarstwa – Rembrandta, które należą zarazem do najcenniejszych dzieł sztuki w polskich kolekcjach. Tym razem dzięki najnowszej technologii uczestnicy sami będą mogli poczuć się jak holenderski geniusz i wypróbują stosowane przez niego techniki malarskie w innowacyjnej aplikacji Glaze.

Glaze to autorski software polskiej firmy technologicznej Well of Art, której misją jest cyfrowa transformacja edukacji artystycznej w szkołach i muzeach. Program powstał w oparciu o kilkuletnie badania naukowe i jest to pierwsza aplikacja na tablet wiernie odtwarzająca proces malowania farbami olejnymi. Użytkownik odkrywa optyczne mieszanie kolorów, fizyczne właściwości narzędzi malarskich oraz – jak malarz w pracowni – mierzy się z brakiem opcji „cofnij”. Zdobywana w ten sposób praktyczna wiedza i umiejętności okazują się decydujące dla nabywania przez młodzież kompetencji przyszłości, takich jak myślenie strategiczne czy umiejętność koncentracji.

Glaze reprezentował Polskę na największych targach technologii edukacyjnych na świecie Bett London 2023, jest także finalistą najważniejszych międzynarodowych nagród w dziedzinie sztuki i technologii – ArtTech Prize (Szwajcaria) i Digital Innovation in Art Award w ramach Investor AllStars (Wielka Brytania). We wrześniu odbyła się premiera natywnej wersji aplikacji oraz kompleksowego, interdyscyplinarnego programu edukacyjnego dla szkół z wykorzystaniem Glaze.

Miejsce: Sień Wielka i Galeria Arcydzieł w Zamku Królewskim w Warszawie
Godziny: 18.00 – 22.00

W programie:
– live painting w aplikacji Glaze przy dziełach Rembrandta
– warsztaty malarskie z użyciem aplikacji Glaze
– rozmowy z ekspertami Zamku Królewskiego o tajnikach warsztatu mistrza
– rozmowy z twórcami aplikacji Glaze o procesie powstawania nagradzanego na świecie software’u
– stanowisko do swobodnego wypróbowania aplikacji

Warsztaty malarskie rozpoczynają się o godzinach: 18.00, 19.00, 20.00 i 21.00. Czas trwania: 1 godzina 15 minut. Zapraszamy uczestników powyżej 10 roku życia. (brak miejsc)

Ilość miejsc na warsztaty ograniczona – obowiązuje rejestracja pod adresem: informacja@zamek-krolewski.pl

Osoby poniżej 18 r.ż. mogą brać udział w zajęciach tylko w towarzystwie opiekuna.