"Poza czasem" – spektakl Teatru akt w ramach cyklu "Teatr Pod Blachą"

 

 

Poza czasem

spektakl plenerowy w wykonaniu Teatru akt

w ramach cyklu Teatr Pod Blachą

18 czerwca 2022 r., godz. 21.00

Dziedziniec Pałacu Pod Blachą

 

Poza czasem to kultowe już przedstawienie – ekspresyjne, plenerowe widowisko z elementami nowego cyrku, tańca, pantomimy, które w połączeniu z elektroniczną muzyką graną na żywo tworzy niezapomnianą opowieść utrzymaną w malowniczej stylistyce steampunk. Ruszające się zegary, latające walizki i zagubieni w czasie podróżnicy porwą Was w szaloną podróż w głąb własnej wyobraźni. To będzie uczta dla oka, ale też dla ucha, bo towarzysząca spektaklowie muzyka w wykonaniu Dominika Strycharskiego to prawdziwy koncert współczesnej muzyki alternatywnej.

Spektakl stanowi metaforę podróży, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując, doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami. Zderzają się tu nowe doświadczenia z refleksją nad przemijaniem. Wędrówka poza czasem pozwala spełnić swe marzenia, stać się na chwilę kimś innym. To moment, w którym możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas. Istotą podróży jest droga, a nie dotarcie do celu.

Twórcy:

Reżyseria – Agnieszka Musiałowicz i zespół
Scenografia – Tomasz Musiałowicz, Hektor Werios
Muzyka na żywo – Dominik Strycharski / vocal performance
Występują: Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Katarzyna Stefanowicz, Marek Kowalski, Krzysztof Skarżyński, Maciej Czarski, Antoni Borodziuk, Maciej Musiałowicz.
 

Teatr Pod Blachą to jednodniowy projekt teatralny, który jest kontynuacją pomysłu realizowanego już w poprzednich latach, tj. prezentacji zjawiska teatru plenerowego mieszkańcom Śródmieścia i Warszawy na przykładzie twórczości Teatru Akt. Siedziba teatru znajduje się na obrzeżach miasta, w trudnym komunikacyjnie punkcie Olszynki Grochowskiej, dlatego teatr od wielu lat szuka możliwości, aby wyjść do potencjalnych odbiorców i grać swoje spektakle w dogodniejszych lokalizacjach Warszawy. Dziedziniec Pałacu Pod Blachą po raz kolejny stanie się więc letnią sceną Teatru Akt.

Oficjalna strona Teatru Akt

Projekt finansuje Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy