"Królewska wystawa róż"

 "Królewska wystawa róż"

 

Królewska wystawa róż

1113 maja 2019 r.

Arkady Kubickiego

fotorelacja z wernisażu >

Celem wyjątkowego pokazu jest prezentacja licznych odmian róż ciętych w pełnej krasie, ukazanie ich piękna, rozmaitych kolorów, kształtów i zróżnicowanych pąków. Na wystawie można będzie się przekonać o bogactwie zastosowań tych kwiatów w odmiennych kompozycjach: od wyrafinowanych form królewskich, przez aranżacje klasyczne, aż po nowoczesną prostotę form.


Róża Avalanche+® to najbardziej reprezentatywny i szlachetny z gatunków tych dumnych kwiatów, przykuwający uwagę niezwykle efektownym pąkiem. Avalanche w jęz. francuskim oznacza lawinę, co w przypadku tego kwiatu oznacza obezwładnienie przez niesamowitą energię i siłę, jaka z niego emanuje.

Avalanche+® to  prawdziwa królowa róż, kwiat o majestatycznym, bajkowym wyglądzie i luksusowym charakterze. Jej blask i unikatowość zostaną podkreślone dzięki inspirującym artystycznym aranżacjom.

Wystawę wzbogacą także inne szlachetne odmiany róż, które przez kolejne trzy dostarczą zwiedzającym niezapomnianych wrażeń zmysłowych i estetycznych!

Unikalna prezentacja, wyeksponowana w intrygującej, surowej przestrzeni XIX-wiecznych Arkad Kubickiego, towarzyszyć będzie wielkiemu wydarzeniu – otwarciu Ogrodów Dolnych, których odtworzenie jest równoznaczne z finałem powojennej odbudowy Zamku Królewskiego.

Ekspozycji towarzyszyć będzie stanowisko zapachowe Zapach róży – dusza róży.

Wystawa czynna w godzinach otwarcia Zamku

Wstęp wolny

Organizator:

Ambasada Królestwa Niderlandów w Warszawie

z