Muzyczne opowieści w Ogrodach zamkowych
Muzyczne opowieści w Ogrodach zamkowych
Zapraszamy dzieci i dorosłych na letni cykl dwóch spotkań 18 lipca i 8 sierpnia o godz. 14.00 do Ogrodów zamkowych. Wśród zieleni i kwiatów odetchniemy od zgiełku, odkryjemy nie jeden sekret ukryty w grabowym labiryncie, posłuchamy pięknej muzyki towarzyszącej opowieściom. Spotkania realizowane w ramach projektu Warszawskiej Sceny Opowieści 2020 i współorganizowane przez Zamek Królewski w Warszawie.
Cykl wydarzeń, ukazujący różnorodne oblicza sztuki opowiadania, jest organizowany i prowadzony przez Stowarzyszenie „Grupa Studnia O.” i wspierana przez m.st. Warszawę. Wstęp wolny.
Archiwum spotkań:
MAGICZNA NIĆ. LABIRYNT OPOWIEŚCI
8 sierpnia 2020 r. , godz. 14.00 Ogrody Zamku Królewskiego
Opowieści wpisane w labirynt Królewskiego Ogrodu. W pierwszej części opowieści dla dzieci. Baśnie i mity z różnych stron świata z wątkiem zagubienia i poszukiwania – własnej drogi i tożsamości. W drugiej – labirytny ludzkich namiętności: miłość, zazdrość, nienawiść w opowieściach dla dorosłych.
Wystąpią: Beata Frankowska, Agnieszka Aysen Kaim, Jarek Kaczmarek (Grupa Studnia O.) oraz goście – muzycy i opowiadacze.
Wstęp wolny. Zbiórka uczestników przy fontannie w Ogrodzie Górnym. W przypadku niepogody zajęcia odbędą się w innym miejscu.
18 lipca 2020 r. godz. 14.00 Ogrody Zamku Królewskiego
Opowieści w przestrzeni Królewskiego Ogrodu. Spektakl w autorskiej aranżacji muzycznej, na podstawie klasycznej powieści ,,Tajemniczy ogród" Frances Hodgson Burnett i opowieści ze zbioru ,,Georgiany Keable The Natural Storyteller. Wildlife Tales for Telling”.
Oto smutna panna Mary, nieznośny radża Colin i łagodny chłopiec Dickon, który potrafi rozmawiać z roślinami i zwierzętami. Podobnie jak oni, marzymy o ogrodzie, który nas uzdrowi. Poszukamy razem zgubionego klucza i otworzymy furtkę. Będziemy doświadczać magii pękających ziaren, otwierających się pączków, radości płynącej z kontaktu z ziemią i z opowiadania historii. Wśród nich znajdą się opowieści, które Mary mogła usłyszeć od swojej hinduskiej piastunki Ajah, oraz takie, które do dziś wyśpiewuje wiatr na wrzosowiskach w Yorkshire.