Danilo Pastore


Danilo Pastore  kontratenor. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w 1998 roku, a naukę śpiewu w 2003 roku. Ukończył z wyróżnieniem studia ze śpiewu renesansowego i barokowego pod kierunkiem Roberto Balconi w Konserwatorium Guido Cantelli w Novarze, Wyższą Szkołę Artystyczną i Muzyczną Lorenzo Perosi w Biella pod kierunkiem Manueli Custer oraz Konserwatorium Giuseppe Verdi w Rawennie pod kierunkiem Aldy Caiello.

Uczestniczy w wielu kursach poświęconych wykonawstu muzycznemu w zakresie modulacji głosu i instrumentów dawnych, jak rónież kameralistyce wokalnej XX wieku i współczesnej, pieśni, włoskiej muzyce kameralnej XIX wieku i repertuarowi mozartowskiemu, muzyce dawnej, muzyce etnicznej i improwizacji bluesowo-jazzowej oraz technice wokalnej.


Finalista i zwycięzca wielu międzynarodowych konkursów m. in. Międzynarodowego Konkursu San Colombano, Międzynarodowego Konkursu Śpiewu Barokowego Francesco Provenzale.


Z najwyższym wyróżnieniem ukończył studia na kierunku języki i kultury Azji i Afryki oraz lingwistykę na Uniwersytecie w Turynie.