Fotokonkurs "Moja Polska"

zdjęcie 1
zdjęcie 2

I edycja konkursu "Moja Polska"

26 listopada 2018 – 28 lutego 2019 r.

UWAGA! Prace nagrodzone w styczniu

nagroda: Robert Ołdakowski

wyróżnienie: Iga Iwińska ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Siedlcach

Co to znaczy być Polakiem? Czym jest dla mnie tożsamość narodowa? Jakie cechy i elementy są jej nieodłączne? Co nas, wszystkich Polaków, łączy – ponad tak wyraźnymi dziś polityczno-światopoglądowymi podziałami? Te ważkie pytania warto stawiać sobie po wielokroć, na różnych etapach życia, za każdym razem starając się udzielić na nie pełniejszej i dojrzalszej odpowiedzi. Bieżący rok stwarza jednak wyjątkową ku temu okazję z uwagi na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zapraszamy Was zatem do kontynuacji niecodziennej zabawy, w ramach której na powyższe pytania odpowiecie w formie sugestywnego obrazu. Biorąc w niej udział, możecie stać się współtwórcami wielkiej jubileuszowej wystawy Znaki wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej, którą prezentujemy w salach Zamku Królewskiego od 10 listopada 2018 r. do 31 marca 2019 r.

Zadanie jest proste, ale jednocześnie ambitne i angażujące twórczą inwencję – trzeba wykonać oryginalne zdjęcie, za pomocą którego odpowiecie na pytanie, czym jest dla Was pojęcie "Moja Polska". Może to być Wasz autoportret lub wizerunek kogoś z Waszej rodziny czy przyjaciół. Postarajcie się, aby na tle osoby (lub osób) na pierwszym planie w kadrze znalazł się także wizerunek – dosłowny lub symboliczny – tego, co sprawia, że każdy z Was czuje się w pełni Polakiem. Może to być ogólny pejzaż lub drobny szczegół – przyroda, architektura, dzieła sztuki, przedmioty codziennego użytku… – co tylko serce podsunie Wam na myśl jako Wasz własny i swoisty emblemat polskości.

Spośród prac nadesłanych na adres e-mail: moja.polska@zamek-krolewski.pl jury wybierze najciekawsze. Wejdą one w skład instalacji artystycznej pt. Moja Polska – wielkiego kolażu współczesnej i archiwalnej fotografii portretowej, stanowiącego zwieńczenie ekspozycji Znaki wolności... Autorzy wybranych przez nas zdjęć otrzymają egzemplarz wydawnictwa towarzyszącego wystawie, wszyscy zaś uczestnicy konkursu dostaną bezpłatne dwuosobowe bilety wstępu na wystawę (do wykorzystania w dowolny dzień w trakcie jej trwania).

Szczegółowy regulamin niżej: Dokumenty do pobrania

Archiwum:

I edycja konkursu