XXVIII Targi Wydawców Katolickich

 

Zapraszamy na kolejną edycję corocznego wydarzenia poświęconego książce religijnej
 

XXVIII Targi Wydawców Katolickich
 

2023 kwietnia 2023 r.

Arkady Kubickiego 
 

Ponad 150 wystawców, kilkudziesięciu autorów, ponad 100 godzin spotkań z autorami i ich publikacjami – tak w liczbach prezentuje się plan na tegoroczne XXVIII Targi Wydawców Katolickich.

Swój udział w Targach zgłosiło już blisko 150 wystawców z Polski, Ukrainy, Białorusi i Włoch. W gronie tym znalazły się oficyny kościelne i świeckie, które zaprezentują oferta ponad 17 tys. tytułów publikacji o tematyce religijnej: beletrystycznych, naukowych, historycznych, poradnikowych, a także książek dla dzieci i młodzieży.

Na program towarzyszący TWK ponownie złoży się ponad 100 godzin spotkań autorskich przy stoiskach, premier wydawniczych, warsztatach dla bibliotekarzy i młodzieży szkolnej oraz dyskusji w salach spotkań na Zamku Królewskim oraz namiotach zlokalizowanych przed Arkadami Kubickiego.

Jednym z głównych elementów Targów będzie finał 26. edycji konkursu o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2023. Kapituła Nagrody spośród niemal 300 zgłoszonych publikacji wskaże laureatów Nagród i Wyróżnień w blisko 20 konkursowych kategoriach. Do ogłoszenia wyników konkursu dojdzie 20 kwietnia, podczas uroczystości otwarcia Targów. Wręczenie Nagród odbędzie się podczas gali wręczenia Nagrody, która odbędzie się w sobotę 22 kwietnia, o godz. 19.30 w Bazylice katedralnej pw. św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie (ul. Floriańska 3).

Godziny otwarcia sali wystawowej:
Czwartek (20 kwietnia): godz. 10.00 – 18.30
Piątek (21 kwietnia): godz. 10.00 – 18.30
Sobota (22 kwietnia): godz. 10.00 – 18.30
Niedziela (23 kwietnia): 10.00 – 17.30

Wejście:
– od ul. Grodzkiej
– od Wisłostrady (przez Ogrody Zamkowe)
– od ul. Plac Zamkowy 4 (przez Zamek Królewski)

WSTĘP NA TARGI

Dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat, emeryci i renciści – 1 zł
Dorośli – 3 zł
Bilet rodzinny (Rodzice z dziećmi do 18 lat) – 5 zł
Karnet na wszystkie dni targowe – 6 zł

Wstęp wolny (bezpłatny) na Targi:
Bibliotekarze i księgarze – po wypełnieniu formularza rejestracyjnego
Dziennikarze za okazaniem legitymacji prasowej
Dzieci do lat 7 włącznie (pod opieką dorosłych)
20-23 kwietnia młodzież szkolna

Bieżące informacje nt. XXVIII Targów Wydawców Katolickich można znaleźć na www.swk.pl oraz profilu na FB: https://www.facebook.com/targikatolickie.