26 sierpnia – Warsaw Camerata – koncert muzyki klasycznej (Schumann, Dvorak)


Zapraszamy na wieczór z muzyką w ramach 

14. Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki

Warsaw Camerata

Koncert muzyki klasycznej

26 sierpnia (sobota), godz. 19.00

Sala Wielka

 

Repertuar koncertu:

Robert Schumann  Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129 (w opr. na orkiestrę smyczkową): Nicht zu schnell, Langsam, Sehr lebhaft 

Antonin Dvořák  Serenada na orkiestrę smyczkową E-dur op. 22: Moderato, Tempo di Valse, Scherzo: Vivace, Larghetto, Finale: Allegro vivace.


Warsaw Camerata to wszechstronna orkiestra wykonująca muzykę od barokowej po współczesną. W jej skład wchodzą muzycy najważniejszych warszawskich instytucji muzycznych, m.in.: Filharmonii Narodowej, Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. Od początku istnienia (2001 r.) jej szefem artystycznym jest dyrygent Paweł Kos-Nowicki. Pod jego batutą orkiestra wykonała ponad 250 koncertów. Warsaw Camerata wywodzi się z Nowej Orkiestry Kameralnej, która w latach 2000-2010 koncertowała w wielu znaczących salach koncertowych, w tym: Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim w Warszawie, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Współpracowała również z najwybitniejszymi artystami polskimi i zagranicznymi.

Orkiestra jest gospodarzem warszawskich Letnich Festiwali Nowego Miasta, organizowanych od 2008 r., podczas których prezentowana jest zarówno znana, jak i zapomniana muzyka polska. Realizuje też stały cykl koncertowy pt. Warsaw Camerata a la carte!, którego program wybierany jest przez słuchaczy w drodze głosowania. Podczas tegorocznego koncertu na Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki orkiestrze towarzyszyć będzie wybitny wiolonczelista Tomasz Strahl.
 

 

Wstęp wolny

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w zaproponowanym repertuarze.

Informacje: tel. (22) 35 55 170, e-mail: ttaraszkiewicz@zamek-krolewski.pl

Projekt powstał przy wsparciu finansowym Urzędu m.st. Warszawy

Partnerem 14. edycji Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki jest E.ON Polska