Silvia Frigato


Silvia Frigato
  sopran, dyplom w klasie śpiewu uzyskała w Państwowym Konserwatorium Muzycznym [Conservatorio Statale di Musica] w Adrii (Rumunia). Kontynuowała kształcenie, doskonaląc swoje umiejętności pod okiem Rainy Kabaivanskiej w Wyższym Instytucie Studiów Muzycznych [Istituto Superiore di Studi Musicali] w Modenie, w Akademii Muzycznej Chigiana w Sienie i na Uniwersytecie Państwowym w Sofii (Bułgaria). Jednocześnie pogłębiała wiedzę na temat repertuaru XVII i XVIII wieku pod opieką Roberty Invernizzi, Sary Mingardo, Mariny De Liso i Lorenza Ghielmiego.

W 2007 r. wygrała IV Międzynarodowy Konkurs Śpiewu Barokowego im. Francesco Provenzale w Neapolu a w 2010 r. IV Konkurs Muzyki Antycznej Fatima Terzo w Vicenzy.

Koncertuje w najważniejszych miastach we Włoszech i za granicą.

Występowała m. in. z zespołem Concerto Italiano i Rinaldo Alessandrinim, z Orchestre Philharmonique de Monte-Carlo oraz w Bazylice Św. Marka w Wenecji z orkiestrą teatru La Fenice dyrygowaną przez Stefano Montanariego,  podczas festivalu Wratislavia Cantans z Orchestra B’Rock dyrygowaną przez Corrado Rovarisa,  Stavanger Symphony Orchestra dyrygowaną przez Fabia Biondiego w Stavanger, Accademią Bizantiną i Ottavio Dantone, w operze La Scala w nowej produkcji Roberta Wilsona, którą dyrygował Rinaldo Alessandrini, w Bazylei z Schola Cantorum Basiliensis oraz w Lozannie z il Canto d’Orfeo dyrygowanym przez Gianlukę Capuano.

Została wybrana przez Johna Eliota Gardinera do udziału w Vespro della Beata Vergine Monteverdiego z Monteverdi Choir i English Baroque Soloists

Nagrywała dla wytwórni Glossa, Naïve, SDG, ORF, Brilliant, Tactus, Discantica, Ricercar i dla stacji RAI, Radio France, BBC, ORF.