XIXX Targi Książki Historycznej

XIXX Targi Książki Historycznej

XXIX Targi Książki Historycznej

25–28 listopada 2021 r.

godz. 10.0018.00

Arkady Kubickiego

Ok. 200 wystawców z całej Polski, największa oferta książek o tematyce historycznej, liczne konferencje i spotkania autorskie – program XXIX Targów Książki Historycznej obfituje w różnorodne wydarzenia, wśród których każdy znajdzie coś dla Ciebie.

Impreza na stałe wpisała się w repertuar stołecznych wydarzeń kulturalnych i cieszy się ogromnym uznaniem zarówno specjalistów, jak i osób zainteresowanych historią.

Z każdym rokiem formuła targów się rozwija. Dotychczas oprócz wydawców książki historycznej, można było również odwiedzać salony tematyczne, takie jak Salon Muzeów, Salon Bibliotek czy Salon Antykwariatów.

Jednym z celów imprezy jest nawiązywanie sąsiedzkiej współpracy międzynarodowej. Dotychczas Arkady Kubickiego odwiedzili wydawcy z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji i Niemiec. Dorobek wydawców z innych państw przybliżały także salony zagraniczne, m.in. Salon Książki Białoruskiej oraz Salon Książki Rosyjskiej.

Tradycyjnie już zapraszamy również na wydarzenia towarzyszące: wykłady, spotkania promocyjne, projekcje filmowe oraz debaty.


Na stoisku Zamku Królewskiego w Warszawie będzie można zakupić książki wydawnictwa Arx Regia. W pierwszym dniu targów odbędą się spotkania z autorami książek: dr Zbigniewem Hundertem i dr Tomaszem Mleczkiem, autorami książki W boju i na paradzie (godz. 14.00–15.00) oraz Pawłem Gutem, współautorem najnowszej książki wydawnictwa Zamek Królewski w okresie II Rzeczypospolitej. Rezydencja Prezydenta Mościckiego (godz. 15.00–16.00).

Wstęp wolny

Wejście od strony Arkad Kubickiego

Więcej szczegółów>

Organizator:

Fundacja Historia i Kultura