Warsztaty

zdjecie10
Zdjęcie 14
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
zdjecie 9
zdjęcie 1
Abakanowicz
zdjęcie 2
zdjęcie 5
zdjęcie 7
zdjecie 8https://www.zamek-krolewski.pl/sites/default/files/styles/thumbnail/public/2022/11/661/fotorelacja/20221001_113429.jpg?itok=cSoYHbLL
zdjecie11
zdjecie12
zdjęcie 3

Matejko NIE wszystkim znany - zapraszamy nauczycielki i nauczycieli klas I - III ze szkół podstawowych na bezpłatne warsztaty związane z planowaną  w Zamku wystawą "Matejko NIEZNANY" 

Spotkanie poprowadzi Marta Tarnawska / Edukacja Zamek Królewski w Warszawie

.• Termin wydarzenia: 16 marca 2024 r. sobota, godz. 10.00 -11.30

• Zapisy na wydarzenia prosimy przesyłać na adres: mprzypkowska@zamek-krolewski.pl

Z góry dziękujemy za podanie informacji o placówce, z którą Państwo są związani 

• Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Zdjęcia z wydarzenia są publikowane na zamkowych mediach społecznościowych.

 


Archiwum spotkań:

 

  • Lekcja pokazowa na wystawie Sztuka widzenia. Nowosielski i inni Spotkanie dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych poprowadziła edukatorka Agata Wróbel, historyk, autorka scenariuszu lekcji w oparciu o wystawę oraz podstawę programową z historii i oraz języka polskiego.Termin wydarzenia: 20 stycznia 2024 r. sobota, godz. 10.00 -11.30

 

  • Warsztaty na wystawie Przebudzeni. Ruiny antyku i narodziny włoskiego renesansu.   dla nauczycieli języka polskiego, historii i historii sztuki szkół ponadpodstawowych (4.09.2023) Harmonogram wydarzenia: 10.00 – 11.30 - oprowadzenie po wystawie z elementami warsztatowymi ;11.30 - 12:00 – kawa i słodki poczęstunek; 12.00 – 13.00 – wspólne omówienie scenariusza lekcji na wystawie oraz wybranych zagadnień do karty pracy. Uczestnicy mogą zarezerwować na wystawie bezpłatne lekcje dla swoich klas. 

 

  • Warsztaty Matejko i Abakanowicz – realizm kontra metafora. Bezpłatne wydarzenie dla nauczycieli na wystawie Abakanowicz. Konfrontacje / 21 stycznia 2023 r. 

 

  • Wokół wystawy Bernardo Belotto. W 300. rocznicę urodzin malarza. Bezpłatne warsztaty dla nauczycieli języka polskiego i historii / 28 września i 1 października 2022 r. Planowana w Zamku wystawa miejskich pejzaży autorstwa Bernarda Belotta będzie dla młodzieży znakomitą okazją nie tylko do poznania widoków najpiękniejszych miast XVIII wieku ale możliwością przypomnienia sobie o ówczesnych odkryciach naukowych, teoriach filozoficznych i nazwiskach członków słynnej "republice de lettres". Spotkanie z wedutami Canaletta da także sposobność do zastanowienia się na ile współczesna zjednoczona Europa jest echem czasów, gdy rodziły się koncepcje nowoczesnych państw. Zapraszamy nauczycieli języka polskiego i historii do wspólnego projektu edukacyjnego, który scenariusz naszej lekcji muzealnej Początki nowoczesnej Europy. Panorama XVIII wieku w obrazach Canaletta dla szkół ponadpodstawowych wzbogaci o Państwa ekspercką wiedzę i treści, których nowoczesna edukacja dzisiaj oczekuje. Nauczyciele uzyskają zaświadczenie o uczestnictwie w projekcie. Ich klasy zostaną zaproszone na darmowe lekcje na wystawie poprowadzone przez zamkowych edukatorów w oparciu o wypracowany wspólnie scenariusz.

 

  • Jak czytać włoskie malarstwo renesansowe. Bezpłatne warsztaty na wystawie czasowej Botticelli opowiada historię  / 11 sierpnia 2022 r. Trwająca w Zamku wystawa obrazów z kolekcji Accademia Carrara prezentuje jedne z najgłośniejszych nazwisk włoskiego malarstwa renesansowego takich jak: Giovanni Bellini, Paolo Veronese czy Sandro Botticelli. Różnorodność ikonograficzna i tematyczna dzieł daje okazję nie tylko do przypomnienia tych wybitnych twórców ale także do prześledzenia najważniejszych wątków związanych z epoką odrodzenia. Oczywista w tym przypadku fascynacja antykiem jest tylko jedną z narracji, którą zaproponujemy Państwu podczas wspólnych warsztatów. 

 

  • #RokWybickiego - bezpłatne warsztaty dla nauczycieli w pałacu Pod Blachą /19 marca 2022 r. W 200. rocznicę śmierci twórcy słów hymnu narodowego 2022 został ogłoszony rokiem Józefa Wybickiego. Z tej okazji zapraszamy nauczycieli klas IV-VIII oraz szkół ponadpodstawowych na warsztaty i lekcję pokazową, w której jest on jednym z głównych bohaterów. Będzie to dla Państwa okazja do przyjrzenia się naszym zajęciom zatytułowanym KSIĘSTWO WARSZAWSKIE – MAŁE PAŃSTWO WIELKICH NADZIEI, które opracowaliśmy specjalnie dla przybliżenia sylwetki tej ważnej dla polskiej historii postaci. 

 

  • Caravaggio i inni mistrzowie. Lekcja baroku na żywo. Biblioteka Królewska. Prowadzenie Monika Przypkowska. / Nabór na wykład prowadzi WCIES / 27 listopada 2021 r. Uczestnicy wykładu otrzymują bezpłatną wejściówkę na wystawę uprawniającą do indywidualnego zwiedzenia wystawy tego dnia.

 

  • Sztuka emocji, emocje w sztuce – od baroku do współczesności. Warsztaty związane z planowaną w Zamku wystawą Caravaggio i inni mistrzowie /11 września 2021 r. Spotkanie integracyjne połączone z oprowadzaniem po wystawie Świat Rembrandta. Artyści. Mieszczanie. Odkrywcy. / 6 października 2021 r. spotkanie na Zoom połączone z prezentacją dzieł z wystawy Caravaggio i inni mistrzowie./ 16 października 2021 r. spotkanie w pracowni edukacyjnej Zamku, wspólne wypracowanie scenariusza lekcji muzealnej na wystawie Caravaggio i inni mistrzowie dla klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz klas szkół ponadpodstawowych. Nauczyciele uzyskają zaświadczenie o uczestnictwie w projekcie. Ich klasy zostaną zaproszone na darmowe lekcje na wystawie poprowadzone przez zamkowych edukatorów w oparciu o wypracowany wspólnie scenariusz.

 

  • Polityka kulturalna polskich Wazów w kontekście twórczości nadwornego artysty Tomasza Dolabelli. Spotkanie na wystawie Dolabella. Wenecki malarz Wazów  / 3 października 2020 r. spotkanie na wystawie w Zamku Królewskim w Warszawie. Prowadzenie: historyczka sztuki Monika Przypkowska.

 


Zapisy na wydarzenia prosimy przesyłać na adres: mprzypkowska@zamek-krolewski.pl

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Zdjęcia z wydarzeń są publikowane na zamkowych mediach społecznościowych.

 

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu Edukacja w Zamku Królewskim w Warszawie