Piknik Jubileuszowy 2022

 

Piknik Jubileuszowy Zamku Królewskiego w Warszawie

29 maja (niedziela) 2022 r.

Ogrody Królewskie

Już po raz drugi w ramach obchodów Jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie zapraszamy na wielkie wiosenne rodzinne świętowanie w urokliwych plenerach Ogrodów Królewskich – oazy zieleni w sercu Warszawy. Także tym razem przygotowaliśmy moc atrakcji: koncerty, pokazy, animacje, a także ciekawe warsztaty zarówno dla młodszych, jak i starszych. Spotkajmy się w ostatnią niedzielę maja, by radośnie uczcić tę ważną nie tylko dla Zamku, ale i całej stolicy rocznicę.


Ювілейний пікнік Королівського Замку у Варшаві інформація українською мовою


Ci, którzy odwiedzili nas rok temu, wiedzą, że warto. I tym razem liczymy na Waszą obecność! Mamy jednak nadzieję, że nie zabraknie także i nowych twarzy. Piknik Jubileuszowy to wyjątkowa okazja do wspólnego miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i uczczenia rocznicy odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie, symbolu polskiej tożsamości i suwerenności, zniszczonego doszczętnie w czasie II Wojny Światowej.  

W programie atrakcji m.in.:

 • Koncerty

  Piknik zarówno rozpocznie się, jak i zakończy muzycznym akcentem. W samo południem, tuż po oficjalnym otwarciu Pikniku, rozbrzmią Melodie wiedeńskie w wykonaniu zespołu Amabile; wieczór zaś zwieńczą ogniste klasyki tanga w wykonaniu zespołu Gang Tango w ramach programu Tango jak za dawnych lat.
 • Spotkania i pokazy

  O polskich superbohaterach i lotach balonem opowie dr Tomasz Rożek, a filmowe pojedynki na szpady zaprezentują mistrzowie fechtunku i sztuki szermierczej.
 • Loty balonem

  I tym razem będzie można zobaczyć Zamek Królewski i jego ogrody, a także panoramę miasta z niecodziennej perspektywy pokładu kosza balonowego zawieszonego wysoko nad ziemią.
 • Atrakcje dla rodzin

  Pokazy naukowe i warsztaty, strefa animacji: bańki, puzzle i klocki XXL, zabawy z animatorami, gry i zajęcia plastyczne, happening Pudernice i pantalony Teatru Akt, fotobudka i wiele innych atrakcji dla młodszych i starszych uczestników – to wszystko nie pozostawi miejsca nawet na chwilę nudy!
 • Spotkanie z dziennikarzami Polskiego Radia Dzieciom

  Tajniki pracy radiowca będzie okazja poznać w strefie Polskiego Radia Dzieciom, gdzie doświadczeni dziennikarze poprowadzą warsztaty reporterskie. Będzie także możliwość wzięcia udziału w audycjach plenerowych.
 • Bezpłatne zwiedzanie

  Tego dnia będzie można także zwiedzić Zamek Królewski w ramach specjalnej trasy prowadzącej przez Apartamenty Wielki i Królewski.
  Dostępne będą także ekspozycje stałe w Pałacu Pod Blachą.


2022 to drugi rok obchodów Jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie i kontynuacja działań związanych z upamiętnieniem tego ważnego w historii powojennej Polski przedsięwzięcia. Temat wiodący tegorocznych obchodów to „Restytucja Zamku Królewskiego. Odbudowa bryły, odtwarzanie wnętrz”.

Zachęcamy do śledzenia także innych wydarzeń, jakie będą organizowane w ramach obchodów. Przed nami m.in. konferencje naukowe, spotkania, a także cykl wykładów poświęcone wybitnym osobistościom związanym z odbudową Zamku Królewskiego w Warszawie, który dziś jest nie tylko symbolem, ale również tętniącym życiem miejscem spotkań otwartym dla wszystkich miłośników kultury, sztuki i nauki.

 


Godzinowy program atrakcji:

Bezpłatne zwiedzanie Zamku Królewskiego wzdłuż specjalnej trasy prowadzącej przez Królewskie Apartamenty oraz Pałacu Pod Blachą w godz.: 10.0017.00 

Obowiązuje zwiedzanie indywidualne (bez przewodnika i bez rezerwacji) na podstawie bezpłatnych wejściówek do pobrania w kasie Zamku (dla wchodzących od strony placu Zamkowego), Arkadach Kubickiego (dla wchodzących od strony Ogrodów) oraz w  Pałacu Pod Blachą.
Brak możliwości wypożyczenia audioprzewodników.

Godziny otwarcia Ogrodów Królewskich11.00–21.00

Całodzienne atrakcje w godz.: 11.00–19.00

 • pokazy naukowe i warsztaty, strefa animacji: bańki, puzzle i klocki XXL, zabawy z animatorami, gry i zajęcia plastyczne, fotobudka i wiele innych atrakcji dla młodszych i starszych uczestników
 • strefa Polskiego Radia Dzieciom: warsztaty radiowe z dziennikarzami, quiz historyczny, zabawy z nagrodami i możliwość udziału w audycjach plenerowych
 • strefa sportowa Totalizatora Sportowego
 • food tracki, lody, wata cukrowa

Wydarzenia na scenie:

12.00 – oficjalne otwarcie pikniku przez dyrektora Zamku Królewskiego w Warszawie prof. Wojciecha Fałkowskiego / Melodie wiedeńskie – koncert zespołu Amabile

13.00 Najważniejsze pojedynki z filmu Potop – pokaz fechtunku i sztuki szermierczej

14.00, 15.00 i 16.00 – Pudernice i pantalony – happening Teatru Akt

15.00, 17.00 Spotkanie z dr. Tomaszem Rożkiem O polskich superbohaterach, którzy zmienili świat. Dlaczego balon lata?

20.00  Tango jak za dawnych lat koncert zespołu Gang Tango

Loty balonem19.0020.00

Logotypy partnerów

Partnerzy Jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie