Ogrody Królewskie

Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie dostępne są codziennie w godz.:

Ogród Górny – zamknięty
Ogród Dolny 10.0018.00

Wstęp bezpłatny.

Historycznym rezydencjom królów i możnych często towarzyszyły założenia ogrodowe. Dzięki procesowi odtworzenia Ogrodów Górnego i Dolnego, przeprowadzonych w ostatnich latach, Zamek Królewski w Warszawie ponownie stał się kontynuatorem tradycji sztuki ogrodowej, a także jej mecenasem, zaangażowanym w edukację i wspieranie zjawisk artystycznych na tym polu.

Oaza zieleni w sercu Warszawy

Ogrody zamkowe to dziś wymarzone miejsce odpoczynku, dostępne dla wszystkich chętnych. Z jednej strony otoczone majestatyczną bryłą Zamku, z drugiej otwierające się na piękną panoramę doliny Wisły, tworzą czarującą przestrzeń, będącą idealną odskocznią od zgiełku miasta. Odtworzone Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie na nowo powracają do biegu historii nierozerwalnie związanego z istnieniem Zamku, wyglądem Starego Miasta, a także tak ważnej panoramy miasta od strony Wisły i układu całej Skarpy Warszawskiej, której są elementem.

Muzeum w zgodzie z naturą

Królewskie Ogrody biorą udział w działaniach naukowo-dydaktycznych z zakresu ogrodnictwa i historii sztuki ogrodowej, jak również tworzą platformę wokół której koncentrują się działania branży ogrodniczej. Organizowane są konferencje naukowe i wystawy kwiatowe, które poza znaczącym wydarzeniem dla tej branży są atrakcyjne dla publiczności. Ogrody prowadzą również aktywną działalność edukacyjną, jednym z jej elementów są założone wokół Zamku wzorcowe łąki kwietne, kolejnym są ścieżki edukacyjne.

Królewski Ogród Doskonałości

Jednym z wydarzeń towarzyszących Królewskiej Wystawie Kwiatów. "Muzeum w zgodzie z naturą" w sobotę 12 czerwca 2021 r. było wręczenie nagród Polskiego Towarzystwa Różanego. Z satysfakcją informujemy, że Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie otrzymały nagrodę Królewski Ogród Doskonałości za podejmowanie działań na rzecz ochrony i popularyzacji ogrodów historycznych jako dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego o wyjątkowej i powszechnej wartości. Jesteśmy dumni z zielonej enklawy, jaką udało nam się stworzyć w centrum miasta i wierzymy, że nasze działania wychodzą naprzeciw publicznym potrzebom i oczekiwaniom oraz przyczyniają się do poprawy dobrostanu przyrody.

Zapraszamy także na oficjalną stronę internetową Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie
 

Zamek-Krolewski-w-Warszawie-fot.-Volatus

fot.Rembrandt_0807.jpg

 

 

OK_logo-bez-napisujpg

  •