Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Przebudzeni” z tłumaczeniem na polski język migowy

 


 

Zamek Królewski w Warszawie ma przyjemność zaprosić na oprowadzenie kuratorskie po wystawie Przebudzeni. Ruiny antyku i narodziny włoskiego renesansu, które odbędzie się z tłumaczeniem na polski język migowy. To dobra okazja zarówno dla osób głuchych lub słabosłyszących, jak i dla słyszących, aby poznać fascynujący świat sztuki renesansowej i piękna starożytności.

Na tej niezwykłej wystawie prezentujemy arcydzieła sztuki renesansowej, ukazane na tle ważnych zabytków antycznych. To spotkanie dwóch epok, które przez lata kształtowały kulturę i estetykę, pozostawiając trwałe ślady w historii sztuki. Kurator wystawy dr Mikołaj Baliszewski zabierze uczestników w fascynującą podróż po historii i sztuce antyku i renesansu.

Terminy oprowadzań:

4 października 2023 r., godz. 17:30
11 października 2023 r,, godz. 17:30

Czas trwania: około 1,5 godziny.

Serdecznie zachęcamy do zapisów, których można dokonać, wysyłając wiadomość na adres tdrapala@zamek-krolewski.pl. Wstęp na oprowadzenie jest bezpłatny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, warto się spieszyć.

Dołączcie do nas, aby na nowo odkryć tajemnice renesansu i antyku. Jesteśmy przekonani, że to będzie niezapomniane doświadczenie artystyczne!

Zbiórka przy starych trzonach Kolumny Zygmunta w pobliżu Bramy Grodzkiej.