12 sierpnia – Wieczór z recitalem: Anna Sroka-Hryń z zespołem – Piosenki Ewy Demarczyk


Zapraszamy na recital w ramach 13. Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki:

Piosenki Ewy Demarczyk

12 sierpnia 2022 r.

godz. 20.00

Arkady Kubickiego

Anna Sroka-Hryń – śpiew
Urszula Borkowska – fortepian, aranżacje
Justyna Baran – skrzypce
Klaudiusz Baran – akordeon
Konrad Kubicki – kontrabas
Marcin Świderski – saksofony
Szymon Linette – perkusja

 

Nowe aranżacje piosenek z repertuaru legendarnej Ewy Demarczyk to niezwykle trudne wyzwanie artystyczne. Nowe spojrzenie na repertuar słynnej pieśniarki z Piwnicy Pod Baranami gwarantuje Urszula Borkowska, która przygotowała oryginalne opracowania.
Aktorka Anna Sroka-Hryń przypomina takie przeboje jak "Grande valse brillante", "Karuzela z madonnami" czy "Konie Apokalipsy" i zabiera słuchaczy w fascynującą poetycko-muzyczną podróż. Recital dostarczy solidnej dawki emocji tradycjonalistom, spodoba się również fanom nowoczesnych efektów muzycznych.

Anna Sroka-Hryń – polska aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa oraz piosenkarka. Współzałożycielka Studia Teatralnego „Koło” (1997). Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2000). Na tej samej uczelni w 2013 roku zdobyła tytuł doktora sztuki. Współpracowała z wieloma teatrami stołecznymi: Teatrem Muzycznym ROMA, Teatrem Komedia, Teatrem Polonia, Teatrem Montownia, Teatrem Studio, Teatrem Ochoty, Teatrem Soho oraz z teatrami na terenie całego kraju, m.in. z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Centrum Artystycznym Impart we Wrocławiu. Występuje też z własnymi recitalami: recitalem piosenek Edith Piaf, Ewy Demarczyk, Billie Holiday czy piosenek międzywojennych „Vintage”.

Jest laureatką Nagrody Artystycznej „Złota Maska” Marszałka Województwa Śląskiego Janusza Moszyńskiego w kategorii rola wokalno-aktorska za rolę Maureen Johnson w spektaklu "Rent" Jonathana Larsona w reż. Ingmara Villqista (2006) oraz Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii Najlepsza Śpiewaczka za rolę Edith Piaf w spektaklu Edith i Marlen w reż. Marty Mészáros, (2013). Laureatka VI edycji konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, finalistka PPA we Wrocławiu (2003) oraz wielu innych nagród. Ma w dorobku kilkadziesiąt ról dubbingowych, serialowych i filmowych.
 

Wstęp wolny

Liczba miejsc ograniczona

Czas trwania wydarzenia: ok. 60 minut

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w zaproponowanym repertuarze

Informacje: tel. (22) 35 55 170, e-mail: ttaraszkiewicz@zamek-krolewski.pl

Projekt powstał przy wsparciu finansowym Urzędu m.st. Warszawy

Partnerem 13. edycji Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki jest E.ON Polska