17 i 18 grudnia 2022 r. – Koncerty kolęd

 
Koncerty kolęd

17 grudnia 2022 r., godz. 18.00
18 grudnia 2022 r., godz. 15.30 i 18.00

Sala Wielka

Jak co roku w grudniu zapraszamy na koncert pieśni świątecznych, który tym razem, podobnie jak rok temu, odbędzie się trzykrotnie w tej samej formule. Koncert składa się z dwóch części: kolęd polskich i zagranicznych.Kup bilet>
Wykonawcy:

Młodzieżowy Chór Mieszany Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie

pod dyrekcją

Katarzyny Sokołowskiej

Agnieszka Stachurska – fortepian

Program:

Serca ludzkie - opr. ks. Hieronim Chamski

Witaj gwiazdko złota - opr. ks. Hieronim Chamski

Pastuszkowie - opr. ks. Hieronim Chamski

Z narodzenia Pana - opr. ks. Hieronim Chamski

Święta Panienka Syna usypiała - muz. Jan Maklakiewicz

Wesołą nowinę - opr. Marian Sawa

Gwiazdka - muz. Karol Mieczysław Prosnak

Ach ubogi żłobie - opr. Marian Sawa

Mizerna cicha - opr. Anna Rocławska-Musiałczyk

A cóż z tą dzieciną - opr. Anna Rocławska-Musiałczyk

Jam jest dudka - opr. Anna Rocławska-Musiałczyk

przerwa

Carol of the Bells - opr. Deke Sharon

El Rabadan (kolęda hiszpańska) - opr. Marcin Łukasz Mazur

Tu scendi dalle stelle (kolęda włoska) - opr. Marcin Łukasz Mazur

Nesem vam noviny (kolęda czeska) - opr. Marcin Łukasz Mazur

Anioł pasterzom mówił - opr. Marian Sawa

Wśród nocnej ciszy - opr. Marian Sawa

Pójdźmy wszyscy do stajenki - opr. Marian Sawa

Przybieżeli do Betlejem - opr. Marian Sawa

Jezus malusieńki - opr. Marian Sawa

Dzisiaj w Betlejem - opr. Marian Sawa

Gdy się Chrystus rodzi - opr. Marian Sawa

Bóg się rodzi - opr. Marian Sawa

Młodzieżowy Chór Mieszany Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie tworzą uczniowie różnych specjalności, m. in. pianiści, organiści, gitarzyści, rytmiczki, harfistki, młodzież grająca na instrumentach dętych. W każdym roku szkolnym zespół ma inny skład osobowy. 

Chór koncertował w siedzibie ZPSM Nr 1 w Warszawie – w Sali koncertowej tzw. „Nowej Miodowej”, w świątyniach Warszawy, w Studiu Koncertowym S1,  Filharmonii Narodowej i Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.

Jest laureatem międzynarodowych konkursów chóralnych: w 2005 roku we Włoszech (Riva del Garda) otrzymał Srebrny dyplom, a w 2006 roku w Rosji (Moskwa) - Grand Prix. Wielokrotnie brał udział w konkursach ogólnopolskich, w których zdobył 30 nagród. Ostatni okres działalności artystycznej zaznaczył się następującymi nagrodami: 2014   Grand Prix – Nagroda Specjalna Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza oraz I Miejsce w kategorii chórów młodzieżowych i akademickich w Ogólnopolskim Konkursie Chórów „O złotą strunę” w Niepołomicach; 2015   Złoty dyplom, I Miejsce i Dyplom dla Najlepszego Dyrygenta Konkursu na V Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Chóralnym Muzyki Sakralnej „Kaunas Musica Religiosa”  w Kownie (Litwa); 2017   Złote Pasmo na Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej; 2019 Złote Pasmo i I miejsce w kategorii chórów młodzieżowych na XV Międzynarodowym Festiwalu im. H. M. Góreckiego "Rybnicka Jesień Chóralna".

W lutym 2020 roku wystąpił w Archikatedrze Lubelskiej na festiwalu ARS CHORI 2020 zaś w grudniu 2021 roku w Filharmonii Narodowej wziął udział w koncercie kolęd „Dźwięczne serce”.


Kup bilet>Katarzyna Sokołowska

Prof. dr hab. Katarzyna Sokołowska – chórmistrz, profesor na Wydziale Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz wicedyrektor ds. artystycznych w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie. Prowadzi działalność pedagogiczną i naukową. Współpracuje w Centrum Edukacji Artystycznej jako redaktor muzyczny kwartalnika „Szkoła Artystyczna”, wykładowca kursów, ekspert do spraw chóralistyki szkolnej.  Jest twórcą i kierownikiem naukowym Ogólnopolskiego Seminarium dla Chórmistrzów „Edukacja i wykonawstwo”. Od 1996 roku prowadzi chór młodzieżowy w ZPSM Nr 1 w Warszawie. W jej dorobku znajdują się koncerty promujące muzykę polską na Litwie, Węgrzech, Słowacji, we Włoszech, Rosji, Czechach, Austrii i Izraelu. Pod jej kierownictwem chór zdobył ponad 30 nagród na międzynarodowych i krajowych konkursach chóralnych.

Anna Stachurska

Agnieszka Stachurska – pianistka, kameralistka, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Józefa Stompla. Współpracuje z solistami-śpiewakami, zespołami wokalnymi i chórami na koncertach, festiwalach, konkursach, wydarzeniach artystycznych. Koncertowała w Polsce, Czechach, Rosji, Izraelu, we Włoszech. W latach 20062013 pracowała w Warszawskiej Operze Kameralnej jako korepetytor solistów i pianista towarzyszący zajęciom mistrzowskim prof. Jerzego Artysza. Jako pedagog związana z ZPSM nr 1 w Warszawie i Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina.